Izolacja natryskowa – korzyści z zastosowania

Z naszych doświadczeń wynika, że inwestorzy bardzo chętnie wybierają izolacje natryskowe do ocieplania budynków. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to przede wszystkim z faktu, że materiały do izolacji natryskowej wykazują bardzo dobre właściwości i umożliwiają przeprowadzenie sprawnej izolacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Jakie są najważniejsze korzyści z zastosowania izolacji natryskowej?

Przede wszystkim doceniany jest fakt, że materiał izolacyjny można aplikować bardzo sprawnie i równie szybko uzyskuje się oczekiwane efekty. Wykorzystywana jest do tego celu najczęściej pianka poliuretanowa, która wykazuje bardzo dobre rezultaty w przypadku tego rodzaju zastosowań. Tworzy ona jednolitą powłokę, która cechuje się niezmienną i długotrwałą strukturą. Gwarantuje wyjątkową trwałość oraz bardzo dobre parametry cieplnej, dlatego możliwe jest uzyskanie wyjątkowo wytrzymałej i solidnej izolacji.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wyjątkowe właściwości hydroizolacyjne. Dzięki temu obiekt zabezpieczony jest również przed działaniem wody oraz wilgoci. Pianka poliuretanowa jest również materiałem, który nie rozprzestrzenia ognia i ulega samoistnemu zgaszeniu.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że izolację natryskową można wykonać w bardzo atrakcyjnej cenie, co w dużej mierze decyduje o popularności i coraz szerszemu zastosowaniu tej technologii.

Gdzie najczęściej stosowana jest izolacja natryskowa?

Izolacje natryskowe wykorzystywane są przede wszystkim do ocieplania i zabezpieczania różnego rodzaju obiektów przemysłowych i budynków gospodarczych. Doskonale sprawdzają się również w przypadku pomieszczeń i przestrzeni magazynowych użytkowane do przechowywania produktów spożywczych. Za sprawą izolacji natryskowej izolowane są m.in. posadzki żywiczne i przemysłowe, płaskie dachy, balkony i tarasy, baseny.

Pianki o mniejszej gęstości, które cechują się nieco niższym poziomem zatrzymywania ciepła, stosowane są przede wszystkim w przypadku obiektów, które potrzebują większej przepuszczalności powietrza. Możliwe jest wykonanie powłoki izolacyjnej, która będzie w stanie “oddychać”. Tego rodzaju izolacje wykorzystywane są przede wszystkim do izolowania stropów, ścian wewnętrznych części dachów w domach jednorodzinnych itp.

Technologia izolacji natryskowej znajduje powszechne zastosowanie w przypadku obiektów przemysłowych i rolniczych.